1. Korekcja nadmiaru skóry powiek: blefaroplastyka


Korekcja nadmiaru skóry powiek to blefaroplastyka. Może być zabiegiem chirurgicznym, z cięciem i szwami (usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu) lub niechirurgiczna polegająca na sublimacji czyli odparowaniu tkanki dzięki zastosowaniu technologii plazmy czyli wyładowań elektrycznych.

 

Oba sposoby pozwalają cieszyć się młodym wyglądem, świeżym spojrzeniem z efektem pozostającym nawet do dziesięciu lat w przypadku chirurgicznej interwencji oraz kilku lat w przypadku plazmy.

 

Przeciwwskazaniem do zabiegu chirurgicznego jest: skaza naczyniowa, niedokrwistość, cukrzyca, duże nadciśnienie, stany zapalne na skórze twarzy, tendencja do tworzenia się bliznowców, ciąża.

Okres pooperacyjny i powrót do funkcjonowania: 7-14 dni.

 

Przeciwskazania do użycia plazmy: wszelkie uszkodzenia skóry (wypryski, stany ropne, zapalne, skaleczenia), ciąża, laktacja, stany ropne okołozębowe, migdałków, gorączka, zaawansowana miażdżyca, przebyta w ostatnim tygodniu ekstrakcja zęba.

Zaleca się wykonanie dwóch, trzech zabiegów w odstępie miesiąca. Po zabiegu zostają strupki i obrzęk, które znikają do dwóch tygodni.

 

Po obu zabiegach należy utrzymywać okolicę zabiegową w czystości, chirurgia wymaga antybiotyku w maści i ściągnięcia szwów po tygodniu, obrzęk i krwiaki utrzymują się do dwóch tygodni. Plazma wywołuje obrzęk, zaczerwienienie i strupki do 10 dni po zabiegu, nie wolno ich drapać.

 

 

BLEFAROPLASTYKA CHIRURGICZNA KROK PO KROKU I DZIAŁANIE PLAZMY: DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA: