Mezobotoks


To najnowsza terapia odmładzająca. Połączenie bardzo małych dawek toksyny botulinowej (dużo niżych od tradycyjnie używanych w relaksacji zmarszczek czoła) z rewitalizującym działaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego lub koktajlu witamin, koenzymów, oligopeptydów, aminokwasów, minerałów i kwasów nukleinowych czy składników depigmentacyjnych. To zabieg pozwalający jednocześnie odżywić, nawilżyć i odświeżyć dogłębnie skórę z jednoczesnym nadaniem jej utraconego napięcia i wygładzonej powierzchni skóry. Zabieg może być stosowany na skórę twarzy, ale świetne efekty uzyskuje się stosując go na szyję i dekolt.

 

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, laktacja, stany zapalne i wirusowe, choroba nowotworowa, stosowanie leków przeciwzakrzepowych (trzeba je za zgodą lekarza prowadzącego odstawić na okres tygodnia przed zabiegiem), bielactwo, alergia, niewyrównana cukrzyca, skłonność do bliznowców, stwardnienie rozsiane.

 

Po zabiegu mogą zostać grudki, które wchłoną się w ciągu kilkunastu godzin oraz siniaczki wynikające ze specyfiki zabiegu. Grudek nie masujemy. Należy unikać 24 godziny po zabiegu słońca, solarium, sauny, mrozu i nadmiernego wysiłku.